Agnieszka Wójcik - ZnanyLekarz.pl

Małe usta

Piękne usta są wizytówką każdej kobiety. Wyraziste, kształtne i symetryczne są marzeniem każdej z nas. Czasami usta są tak wąskie i drobne, że zaburzają właściwe proporcje twarzy, nadając jej zacięty wyraz. Często warga górna jest bardzo wąska, niepasująca do dolnej. Jednak znaczna część pań pragnie po prostu mieć większe i ponętne usta, aby podkreślić własną kobiecość.

Najczęstszą przyczyną wąskich lub asymetrycznych ust jest natura, która wyposaża kobiety, nieraz w całej rodzinie, w podobny kształt warg. Zdarza się jednak, że asymetria jest wynikiem chorób lub przebytego urazu. Często niesymetryczne usta przyciągają wzrok rozmówcy, powodując zupełnie niepotrzebne kompleksy.

Także wiek nie sprzyja naszym ustom. Wraz z upływającym czasem usta stają się bardziej wiotkie, tracą blask, widoczne są objawy starzenia, zmienia się ich kształt i wielkość.

Na szczęście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna może pomóc praktycznie każdej kobiecie w pozbyciu się tego problemu i osiągnięciu wymarzonego, estetycznego kształtu. Dobrze wykonany zabieg potrafi nie tylko skorygować kształt warg, ale zmienić i odmłodzić cały wyraz twarzy.


Stosowane zabiegi


Skuteczność zabiegu i efekty

Zastosowanie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego lub kolagenu Linerase pozwala uzyskać efekt zwiększenie objętości i nawilżenia ust, poprawę konturu, podniesienie kącików ust, poprawę zarysu łuku kupidyna, redukcję zmarszczek nad górną wargą tzw. „śmiechowych”, redukcję asymetrii.

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Ich trwałość zależy min. od rodzaju skóry i trybu życia (palenie tytoniu, picie alkoholu przyspiesza degradację podanych substancji).


Cennik

Neauvia od 1200 PLN
Restylane od 1100 PLN
Filorga od 1200 PLN
Redensity II od 1300 PLN

Najczęściej zadawane pytania