Agnieszka Wójcik - ZnanyLekarz.pl

Blizny

Blizny najczęściej powstają na skutek różnych urazów, oparzeń, zmian pęcherzowych, chorób lub owrzodzień. Bywają także często przykrą pamiątką po zabiegu operacyjnym lub trądziku. Blizny są zmianą wtórną skóry, co oznacza, że nie rozwijają się samoistnie, a są wynikiem pierwotnych wykwitów skórnych, przebytych chorób lub urazów.

Blizna jest zbitą, słabo unaczynioną tkanką łączną, czasami o charakterze przerostowym. Niektóre z blizn są mało widoczne i bez problemu można z nimi żyć. Bywa jednak, że powstałe blizny wywołują niepożądane objawy w postaci przykurczów, wpływają na skrócenie ruchomości powięzi i tkanek, bądź szpecą widoczne części ciała tak, że życie pacjenta jest dyskomfortowe.


Stosowane zabiegi


Skuteczność zabiegu i efekty

Po kilku tygodniach od serii zabiegów uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, blizny stają się węższe, płytsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Skóra wyraźnie wygładza się i jest lepszej jakości. Na efekty należy poczekać kilka tygodni, gdyż efekt wymaga wykonania serii zabiegów. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić od 1 do 4 tygodni, aż do osiągnięcia zadowalającego efektu. Każdorazowo po wykonaniu zabiegów niezbędne jest stosowanie odpowiedniego kremu z filtrem SPF 50 oraz dedykowanych kremów na dzień i na noc.


Cennik

Neauvia od 1200 PLN
Restylane od 1100 PLN
Filorga od 1200 PLN
Redensity II od 1300 PLN

Najczęściej zadawane pytania